Do urokliwego, malowniczego i pełnego turystycznych atrakcji Poczdamu warto przyjechać nie tylko latem na rodzinne wakacje czy weekendowy urlop, ale również na szalonego i niezapomnianego Sylwestra.

W Poczdamie możemy z powodzeniem powitać Nowy Rok na corocznych imprezach plenerowych, odbywających się zazwyczaj na Starym Rynku w ścisłym centrum miasta. Nierzadko organizowane są tutaj różnego rodzaju koncerty, happeningi i wystawy, uświetniające obchody witania Noego Roku. Co więcej, punktualnie o północy z 31 grudnia na 1 stycznia odbywa się tutaj zapierający dech w piersiach pokaz fajerwerków, efektownie rozbłyskujących nad poczdamskim niebem.

Szalonego Sylwestra w Poczdamie można również spędzić w malowniczym i klimatycznym kompleksie pałacowo-parkowym Sanssouci. W tutejszych salach balowych odbywają się w Sylwestra huczne bale i wydarzenia kulturalne, uświetniające nadejście Nowego Roku. Amatorzy zwiedzania i zapoznawania się z lokalnymi zwyczajami mogą również wybrać się do tutejszych muzeów czy galerii sztuki, jak również pospacerować po przepięknych, barokowych ogrodach w parku Sanssouci.

Ciekawą alternatywą dla amatorów sztuki i kinematografii może okazać się również spędzenie niezapomnianego Sylwestra w poczdamskim Parku Filmowym Babelsberg. Z powodzeniem możemy wybrać się tu wraz z przyjaciółmi lub całą rodziną, bowiem organizatorzy co roku oferują swoim gościom skorzystanie z wielu atrakcji, przeznaczonych zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Wielbiciele filmu będą mogli na przykład uczestniczyć w seansach filmów niemych z lat 30., zobaczyć kaskaderskie show lub też wziąć udział w warsztatach charakteryzacji filmowych czy obejrzeć ekspozycje rekwizytów i scenografii wykorzystanych do produkcji ważnych, niemieckich filmów, które powstały zrealizowane w tutejszych studiach.

Zakochanym i parom polecamy z kolei udanie się na kameralnego Sylwestra do urokliwej i pięknej Dzielnicy Holenderskiej. Na amatorów przytulnego klimatu i intymnej atmosfery czekają tutaj niewielkie knajpki, restauracje i kawiarenki oraz awangardowe galerie sztuki i małe sklepiki z wyrobami rękodzielniczymi.

W Poczdamie z powodzeniem spędzić można również nieco bardziej wystawnego i ekskluzywnego Sylwestra. Można chociażby zarezerwować sobie nocleg w jednym z tutejszych hoteli lub pensjonatów, by w sylwestrowy wieczór uczestniczyć w hucznych balach i zabawach karnawałowych. Towarzyszą im często nie tylko pokazy sztucznych ogni, ale również koncerty muzyki klasycznej, popularnej, wystawy, happeningi oraz ciekawe projekcje multimedialne.